Hakkımda

Görev yaptığım yurt içi ve yurt dışında birçok üniversitede kendimce çok önemli bilgi ve deneyimler edindim. Bilim kurumlarının karşı karşıya oldukları temel sorunları sadece akademisyen sıfatıyla değil uzun bir süre yürüttüğüm Yükseköğretim Kurulu Denetleme Kurulu üyeliği ve başkanlık görevi sırasında idareci sıfatıyla da gözlemleme fırsatım oldu.

Sivil toplum yöneticiliklerinde bulundum. Binlerce öğrenci yetiştirmek nasip oldu. Birçok genç akademisyenin yetişmesinde katkım oldu ve olmaya devam etmektedir. Ancak ülkeme hizmetin sadece akademisyen ve idarecilikle yetinmekle sınırlı kalmaması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle sınırlarını ve içeriğini kendimin çizdiği ifade özgürlüğü alabildiğine tadabileceğim bir sayfam olsun istedim.

Burada ifade ettiğim görüşlerden dolayı sorumluluk kabul etmekten kaçınmayacağım. Daha özgürlükçü, barışa dayalı ve adaletin egemen olduğu, hukukun üstünlüğünün asla sorgulanmayacağı bir dünya kurabilme ülküsünü okuyucularımla paylaşmak istiyorum. Yazılarıma gelecek her türlü insaflı eleştiriyi benim için yenilenme ve hatalarımı gözden geçirme fırsatı olarak göreceğim. Burada ifade edeceğim kişisel ama bilim verilerine dayalı değerlendirmelerimden rahatsızlık duyabileceklerin olacağını biliyorum. Onların da benim görüşlerimi özgeci bir bilgelikle karşılamaları en büyük dileğimdir. Böyle yaparsak daha güçlü bir insan ve toplum hayali kurabiliriz.

Linkler

Faaliyet Alanları